e-Okul ile e-Karne görüntüleme nasıl yapılır? (e-Okul VBS’ye giriş nasıl yapılır?)

Page Title

Eğitici ve Eğitim Maksatlı Yazılım ve Oyun Siteleri Giriş Linkleri

Eba Anasayfa


Akademiyle Öğrenin(Yazılım Atölyesi)


W3School


Sololearn


visual studio


Türkiye Satranç Federasyonu


Satranç


loading image

Gönderi tarihi BEHCET AYTIMUR AHISKA tarafından

Okullarda ikinci dönemin sonuna yaklaşılmasıyla birlikte öğrenciler ve veliler e-Okul sistemi üzerinde bazı bilgileri öğrenmek istiyor. Bugün öğrenciler ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karnelerini ve takdir ile teşekkür belgelerini Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul VBS sistemi üzerinden görüntüleyebilecek. Peki e-Okul sistemine nasıl girilir, e-Okul’da hangi işlemler yapılır? e-Karneler nasıl görüntülenir?

Öğrenciler ve veliler tarafından her dönem yoğun ilgi gören e-okul, corona virüs pandemisi sebebiyle kullanımı artan uygulamalar arasında.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen açıklamaya göre pandemi dolayısıyla hareketliliği artırmamak için karneler e-Okul sistemi üzerinden dijital olarak verilecek. Bu durumda veliler ve öğrenciler, e-okul ile ilgili bazı bilgileri merak etmeye başladı.

İşte birçok işlemin gerçekleştirilebildiği e-Okul VBS giriş ekranı;

E-OKUL SİSTEMİNE NASIL GİRİLİR?

E-Okul VBS’ye giriş yapmak için ilk önce “e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve ardından karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor.

Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor. Bu bölümde ise öğrencinin kimlik bilgileri veya eğitim bilgileri istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız takdirde, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz.

Ayrıca sistemde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

E OKUL’DAN HANGİ İŞLEMLER YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanlığının e-Okul sisteminde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları, öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık durumları, sınav bilgileri, merkezi sınavların başvuru ve tercih işlemleri, haftalık ders programı, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları da yer alıyor.

E-KARNE NEREDEN GÖRÜNTÜLENİR?

e-Karne öğrencilere dijital olarak verilecek karnelerdir. Pandemi sürecinde karneler Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul sistemi üzerinden paylaşılacaktır.

Tüm öğrenciler karnelerine “e-okul.meb.gov.tr” internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, “takdir ve teşekkür” belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek.

Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları ile kolayca erişim sağlanabiliyor.

Drone yarışçıları spor kulübü TEKNOFEST yarışmaları çerçevesinde Çanakkale Şehitlikleri ve Cephesini Drone ile çekim yaparak 30 Temmuz 2019 görüntülemişler ve bizlerde sizlerle paylaşmak istedik…

https://flashforest.ca/